وب‌سرویس‌خبری پروژه‌پرواز

نسخه میان صفحه

وب‌سرویس‌خبری چیست؟

همانطور که میدانید پربازدیدترین وبسایت‌های ایران، وبسایت‌های خبری هستند. با توجه به استقبال روز افزون مخاطبین امروز وبسایت‌ها از قسمت اخبار و مقالات و تاثیرات فوق العاده مثبتی که در بازدید از وبسایت ها دارد بر آن شدیم تا سرویسی را راه‌اندازی کنیم که در آن، جدیدترین و محبوب ترین اخبار توسط ما تولید شود و صاحبان وبسایت‌ها یا وبلاگ‌ها، به صورت کاملا رایگان و تنها با قرار دادن کد مربوطه در وبسایتشان جدیدترین اخبار و مقالات را در موضوعات مختلف به بازدیدکنندگانشان نمایش دهند.

قالب عموم وبسایت‌ها دارای یک ستون اصلی است که مطالب را نمایش می‌دهد و یک یا دو ستون باریک عمودی در چپ و راست که در آن معمولا لیست پربازدیدترین مطالب، محبوب‌ترین مطالب یا از این دست موارد قرار می‌گیرد. و البته چندین ستون افقی که در آن هم لیست مطالب، یادآوری‌ها و یا ثبت‌نام ها قرار می‌گیرد.

وب‌سرویس‌خبری، دارای سه قسمت ستون‌اصلی، ستون کناری عمودی و ستون افقی می‌باشد که برای قسمت‌های مختلف یک قالب وبسایت تدارک دیده شده‌است.

نسخه ستون اصلی
هنگامی که کاربر روی "ادامه مطلب" کلیک کند، ادامه مطلب نیز در وبسایت شما به نمایش در می‌آید.

‌ وب‌سرویس‌خبری کاملا رایگان است ‌و مطالب وب‌سرویس‌خبری از وبسایتهای پربازدید و معتبر، جمع آوری میشوند و پس از ویرایش ‌ متنی و نگارشی منتشر میشوند.

‌‌ تماستماس سریع جهت راهنمایی ‌‌

چگونه از وب‌سرویس‌خبری استفاده کنیم؟

شما میتوانید بدون اینکه ثبت نام کنید هم از این سرویس استفاده کنید، اما اگر ثبت نام کنید امکانات بیشتری خواهید داشت.

با ثبت‌نام:

استفاده از وب‌سرویس‌خبری بسیار بسیار ساده میباشد، بدین صورت که در کمتر از یک دقیقه ثبت‌نام میکنید.
وارد حساب کاربری خود می‌شوید سپس از منوها وب‌سرویس‌خبری را انتخاب میکنید. در صفحه وب‌سرویس‌خبری از بین موضوعات مختلف خبری موضوعات مورد نظر خود را انتخاب میکنید، سپس سیستم سه قسمت کد ستون اصلی، ستون عمودی و ستون افقی به شما خواهد داد. شما کد را در هر قسمت از وبسایت یا وبلاگ خود قرار دهید مطالب مربوطه نمایش داده می‌شوند. به همین روال شما می‌توانید چندین صفحه خبری با موضوعات مختلف ایجاد کنید.

بدون ثبت‌نام:

اگر شما کلا حوصله ثبت‌نام کردن در وبسایت‌های اینترنتی را ندارید و یا میخواهید ابتدا سرویس را تست کنید و اگر جواب گرفتید ثبت نام کنید میتوانید از کدهای پیش فرض وب‌سرویس‌خبری استفاده نمایید. کدهای پیش‌فرض وب‌سرویس‌خبری، همه موضوعات خبری را پوشش می‌دهند و شما نیز مانند اشخاصی که ثبت نام کرده اند، میتوانید از ستون اصلی، ستون عمودی و ستون افقی استفاده نمایید. با این تفاوت که کدهای پیش‌فرض، تمام موضوعات را شامل میشود و امکان تغییر ایجاد کردن در تنظیمات را ندارید. اما اگر ثبت نام کنید میتوانید موضوعات را به تفکیک انتخاب نماید و تنظیمات ظاهر گرافیکی، تعداد خبر و ... را داشته باشید و همچنین از دیگر سرویس‌های رایگان پروژه‌پرواز نیز استفاده نمایید.

افزونه‌ها:

برای سرویس خبری افزونه‌های وردرپرس و جوملا آماده استفاده میباشد که در اینجا میتوانید ویدیو آموزش استفاده از این افزونه‌ها را مشاهده نمایید. همچنین از این افزونه‌ها نیز می‌توانید بدون اینکه ثبت‌نام نمایید استفاده نمایید.

دموی وب‌سرویس‌خبری آموزش استفاده

‌ وب‌سرویس‌خبری چه ویژگی‌هایی دارد؟

سازگار: ‌ اگر از سرور لینوکس یا ویندوز استفاده می‌کنید، اگر از PHP یا ‌ ASP.NET استفاده می‌کنید، فرقی نمی‌کند. از این سرویس می‌توانید استفاده کنید.

امن: این سرویس کاملا امن بوده و کوچکترین مشکل امنیتی در وبسایت شما ایجاد نمیکند.

جزو وبسایت شما: این سرویس طوری طراحی شده است که تمام مراحل نمایش مطالب در وبسایت شما انجام می‌شود و کاربرانتان به هیچ‌عنوان متوجه نمی‌شوند شما از یک سرویس مجزا استفاده می‌کنید.

ساده: ‌ استفاده از این سرویس بسیار ساده است. تنها کافیست کد مورد نظر را در قسمتی از ‌ وبسایت خود که دوست دارید لیست اخبار در آنجا به نمایش در بیاید قرار دهید.

ثبت نظر: بازدیدکنندگان میتوانند در زیر هر مطلب نظرات خود را قرار دهند.

امتحان پس داده: ‌ همکاران ما در بخش تحریریه، اخبار و مقالات وبسایتهای معتبر دیگر را شبانه روز ‌ پالایش میکنند و مطالبی که بازدید زیادی داشته‌اند و استقبال زیادی از آن‌ها ‌ شده است را بازنشر می‌دهند. از این‌جهت به این اخبار، امتحان پس‌داده میگوییم ‌ که در وبسایتهای دیگر امتحان خود را پس داده است و نشان داده اند که مطلب مهمی ‌ برای مردم است.

بازدیدکننده مداوم: ‌ بازدیدکننده علاوه بر اینکه به دنبال اخبار و مقالات جدید است، اما گاهی اوقات ‌ هم بازدیدکنندگانی هستند که به دنبال اخبار روز هستند. مانند جدول رده‌بندی ‌ لیگ برترفوتبال، جدیدترین قیمت خودروها، وضعیت بازار مسکن و دیگر اخبار روز. ‌ برای او مهم نیست که این خبر از جای دیگه بازنشر شده است زیرا به دنبال هدف ‌ خود در آن خبر است. پس مداوم به وبسایت سرزده و پیگیری می‌کند.

مکمل بودن: ‌ شما در وبسایت خود هر کاری که انجام دهید، برای مثال فروشگاه‌آنلاین باشید، ‌ وبسایت خبری باشید و یا وبسایت شرکتی باشید، علاوه بر اینکه به شرح اهداف و ‌ خدمات خود میپرداید باید خبررسانی موضوعی حرفه خود را نیز انجام دهید. در غیر ‌ این‌صورت صرف این‌که شما به تشریح حرفه خود بپردازید برای بازدیدکننده جذابیتی ‌ ندارد و او پس از یکبار مطالعه وضعیت شما دیگر به وبسایت شما برنمیگردد.

تقسیم‌بندی موضوعی: ‌ممکن است شما دوست نداشته باشید همه موضوعات خبری را پوشش دهید و به طور مثال فقط مایل باشید اخبار و مطالب مربوط به حوزه "تکنووژی و دیجیتال" و یا اخبار و مطالب "اقتصادی" در وبسایت شما به نمایش درآید.

رایگان: استفاده از ستون اصلی مطالب کاملا رایگان بوده و هیچ هزینه‌ای برای ‌ شما در بر ندارد.

سئو و ضد سئو : ‌ این مطالب به علت اینکه در تمام وبسایتها به یک شکل منتشر می شود، می‌تواند ‌ برای سئوی وبسایت‌ها از نظر موتورهای‌جستجو مناسب نباشد. اما ما این اخبار را ‌ با کدهای جاوااسکریپت بارگذاری میکنیم تا موتورهای جستجو قادر به خواندن آن‌ها ‌ نباشند. از این نظر که بازدیدکننده بسیاری را به صفحات جذب می‌کند موتورهای ‌ جستجو را ترغیب به ایندکس کردن صفحه میکنند.

صرفه‌جویی در منابع: پروژه پرواز به هیچ عنوان از منابع سرور میزبان استفاده نمی‌کند و تمامی منابع مورد نیاز جهت نمایش مطالب از سرور پروژه پرواز استفاده می‌شود.

دموی وب‌سرویس‌خبری آموزش استفاده